ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

1) Zvládnou vodní filtry SAWYER odstranit sůl z mořské vody? 

Žádný z vodních filtrů nezvládne odstranit sůl z mořské vody. Ten, kdo tento proces vynalezne se stane hodně bohatým, hodně rychle.

2) Můj adaptér na vodovodní baterii neustále vypadává z vodovodní baterie, co mám dělat? 

Vodovodní baterii, kterou používáte má pravděpodobně vysoký provozní tlak. Přidržení adaptéru na vodovodní baterii pomůže. Nebojte se, že byste tímto poškodili Váš filtr, neboť byl na tohle navržen.

3) Jak poznám, že filtr potřebuje vyčistit?

Průtok vody se zpomalí, jakmile si tohoto povšimnete, jednoduše filtr odzadu vypláchněte a bude jako nový.

4) Musím filtr rozebrat abych ho vyčistil?

Ne. Všechny SAWYER filtry jsou utěsněné a nepotřebují být otevřeny. Rozebrání filtru je zbytečné a akorát byste přišli o záruku.

5) Jak moc je potřeba zmáčknou vak na mém SAWYER SQUEEZE filtru, aby začal filtrovací proces?

SAWYER SQUEEZE filtr používá stejný filtr, který je v našich gravitačních systémech, což znamená, že filtr samotný omezuje průtok velmi málo. Pokud Vám připadá, že musíte používat velkou sílu za účelem filtrace vody, doporučujeme Vám, abyste Váš filtr vyčistili. Udržování čistého filtru pomůže s minimalizací odporu průtoku vody.

5) Jsou vaše filtry kompatibilní s ostatními produkty?

Ano.  Squeeze filtr byl navržen, aby seděl na většinu standartních lahví na vodu, ale nedoporučujeme ho používat s jinými vaky nebo gravitačním systémem. Všechny naše vaky a gravitační pytle jsou vyrobené z vysoce kvalitních materiálů a jsou navrženy speciálně pro použití na filtrech SAWYER. Doporučuje Vám jejich používání namísto výroby Vašeho vlastního systému.

6) Jsou vhodné pro děti na táborech?

Ano, jsou jednoduché a bezpečné na používání. Nic lepšího byste zvolit nemohli.

7) Jak vyčistím vodu pro větší skupinu lidí?

SAWYER nabízí 2 litrové a 4 litrové gravitační filtrační systémy a také soupravu na použití s kyblíkem na vodu, která jednoduše přemění kyblík na filtrační systém. K těmto vysoko objemovým systémům doporučujeme použití standartního 2 litrového vaku, který je v balení s SAWYER SQUEEZE systémem nebo adaptérem na vodovodní baterii. Pro opravdu hodně velké skupiny použijte několik souprav na použití s kyblíkem připojených ke stejné nádobě na vodu.

8) Jak často bych měl filtr čistit?

K zajištění delší životnosti filtru doporučujeme filtr vyčistit po každém použití.

9) Co dělat, když se filtr ucpe, zrovna když ho budu venku potřebovat?

I při filtraci silně znečištěné vody by měl filtr být schopen vyčistit více než 30 litrů vody. Pokud tohle není dost vody na Váš výlet jednoduše filtr venku vyčištěte a bude jako nový.

10) Může filtr zmrznout?  

Nemáme žádný důkaz o tom, že mráz filtr poškozuje. Stejně tak nemáme ani o tom že by ho nepoškozoval. Tudíž doporučujeme výměnu filtru, pokud máte podezření, že zamrznul.

11) Mohu filtr vysušit a potom uskladnit v teplotách pod nulou?

Ne. Jakmile se voda dostane dovnitř je skoro nemožné zbavit se veškeré vlhkosti ve filtru. I malé množství vody může v mrazu způsobit poškození.

12) Jak použít filtr v mrazech?

Budete muset filtr udržet v teple, když ho nepoužíváte. Můžete ho nosit ve vnitřní kapse a použít teplo Vašeho těla. V noci si filtr vezměte s sebou do spacího pytle.

13) Existuje nějaký jednoduchý polní test, abych zjistil, zda filtr funguje? Jako například voda obarvená potravinářským barvivem?

Ne, aktuálně neexistují žádné spolehlivé polní testy, které by zaručeně fungovali. Filtrovat vodu obarvenou potravinářským barvivem neposkytne spolehlivou indikaci funkčnosti filtru.

14) Filtr jsem uskladnil na delší dobu a teď jím neprotéká voda, co mám dělat?

Tohle se stává, když lidé zapomenou filtr vyčistit před uskladněním a usedlina ve filtru vyschne. Vyčištění filtru horkou vodou by mělo pomoci uvolnit usedlinu. Někdy je však zapotřebí nechat filtr nasáknout v horké vodě.

15) Odstraňuje filtr chemikálie a těžké kovy?

Ne, neodstraňuje